Uzavření katedrály sv. Víta dne 9. 12. 2016

Katedrála sv. Víta bude dne 9. 12. 2016 z provozních důvodů po celý den uzavřena.

Více

zpět na seznam

Rožmberský palác

Návštěvnické okruhy A

Původně renesanční palác stavěný v letech 1545 – 1574 pány z Rožmberka se v roce 1600 stal majetkem císaře Rudolfa II. Ve své původní podobě přetrval do poloviny 18. století, kdy byl radikálně přestavěn na Ústav šlechtičen.

Rožmberský palác

Výstava v Rožmberském paláci „Koruna na dlani“ je mimořádně prodloužena až do 7.1.2017.

Výstava návštěvníkovi představuje nejslavnější českou minci PRAŽSKÝ GROŠ, který dostal do vínku, že bude mincí věčnou. Jeho zaražení roku 1300 umožnilo objevení stříbrného bohatství v okolí Kutné Hory. Mincovní reforma pak zajistila právní, výtvarný a technický základ jeho realizace. Podrobně je představeno mincovnictví Karla IV., jeho úpadek na konci vlády a po smrti Václava IV., i znovuvzkříšení za Jiřího z Poděbrad a Vladislava II.

Spolu s poklady z Hodonína, Týna nad Vltavou a Žichlic je představeno i praktické zpracování drahých kovů ve formě procesních křížů a monstrancí.

Návštěvníkům se také v této expozici naskýtá jedinečná možnost prohlédnout si poprvé v historii kopie gotických korunovačních klenotů, které byly vytvořeny speciálně pro výstavy konané k 700. výročí Karla IV. na Pražském hradě.

Otevírací doba | Vstupné

Fotogalerie

Umístění

Mapa Hradu