Drobečková navigace


Projev prezidenta republiky při jmenování nových generálů

28. října 2016

Vážený pane předsedo Senátu, vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane ministře obrany a vážený pane ministře vnitra, jakož i neméně vážený pane policejní prezidente, dámy a pánové, páni generálové,

především bych vám chtěl ještě jednou blahopřát. Zadruhé bych vám chtěl říci, že jsem si velmi podrobně prostudoval všechny vaše životopisy, a ocenil jsem v nich, že jste zpravidla začínali ne-li přímo od píky, tak tedy minimálně z nižších služebních pozic, a postupně jste se propracovávali na pozice vyšší. To z těchto životopisů naprosto jasně vyplývá, a já jsem rád, že se tomu tak stalo, protože jak v politické, tak ale i v hospodářské sféře existuje termín, kterému se říká výsadkář, a to není příslušník výsadkového vojska, prosím pěkně, to je člověk, který je do nějaké organizace dosazen ze shora, který v ní přistane, jako ten výsadkář, a snaží se tu organizaci změnit, což se mu většinou, bohužel, nepodaří, protože není dostatečně informován o jejím chodu.

Takže, protože mám rád bonmoty, i když vím, že v armádě se bonmoty moc nenosí, tak mi dovolte skončit moje poděkování jedním bonmotem. Blahopřeji vám, že nejste výsadkáři.

Děkuji vám za vaši pozornost.    

 

Miloš Zeman, prezident republiky, Pražský hrad, 28. října 2016

zpět na seznam zpráv