Drobečková navigace


Projev prezidenta republiky při slavnostním podpisu přihlášky ČOV na XXIII. zimní olympijské hry

25. dubna 2017

Vážená paní ministryně, vážený pane předsedo, vážený pane velvyslanče, dámy a pánové,

každý z nás by měl slibovat pouze to, co dokáže splnit. Co tedy dokáže splnit prezident České republiky? Zcela určitě nedokáže zabezpečit sportovní výsledky, ale mohu vám slíbit, a také splnit, že, bez ohledu na počet medailí, každý, kdo se zúčastní této olympiády, bude pozván na Pražský hrad jako vážený host.

Zadruhé, kromě olympioniků, tak jako v minulosti, budou na Pražský hrad pozváni i členové realizačních týmů, protože my často zapomínáme právě na tyto lidi, kteří z mnoha procent zvyšují výkonnost našich sportovců a vytvářejí pro ně životní pohodu. Když jsem byl v Riu, tak jsem říkal našim olympionikům, zvítězili jste už tím, že tady jste, a totéž samozřejmě mohu říci i naší olympijské výpravě putující do Koreje. Promiňte mi politickou nezdvořilost, říkám do Koreje, neříkám do Jižní Koreje, a asi tušíte, proč. A věřím, že to tuší i pan velvyslanec.

A co říci závěrem? Nebojte se v Koreji. Občas tam probíhají milionové demonstrace proti prezidentce, ale až se vrátíte do České republiky, budete rádi, že nic takového tady není.

Přeji vám všem zdraví, pohodu, úspěch, a pokud ten úspěch nebude, i nadále životní optimismus.

Hodně štěstí a ať se všem daří.

 

Miloš Zeman, prezident republiky, Pražský hrad, 25. dubna 2017

zpět na seznam zpráv