Finanční účetní - metodik

18. července 2022

Kancelář prezidenta republiky, organizační složka státu, se sídlem Hrad I. nádvoří č. p. 1, Hradčany, 119 08 Praha 1, přijme zaměstnance/zaměstnankyni na pracovní místo „finanční účetní - metodik“.

Stručná pracovní náplň

  • Analytická a metodická činnost v účetní oblasti, tvorba účtového rozvrhu, účetních postupů a číselníků v ekonomickém informačním systému.
  • Komplexní vedení účetní evidence v ekonomickém informačním systému Kanceláře prezidenta republiky.
  • Zpracování účetních závěrek, účetních a finančních výkazů.
  • Odpovědnost za dodržení termínů stanovených v platné legislativě a v Integrovaném informačním systému Státní pokladny pro předání údajů v rámci účetních závěrek a finančních výkazů.
  • Vyhotovování předpisů přijatých faktur, jejich úhrada, vystavování vydaných faktur.
  • Rozborová a kontrolní činnost.

Nabízíme

  • plný pracovní úvazek,
  • pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou,
  • odměňování podle platového řádu Kanceláře prezidenta republiky (11. platová třída),
  • zajímavou týmovou práci s možností zvýšení odbornosti v ekonomické oblasti a získání praktické pracovní zkušenosti ve významné stabilní organizaci,
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna,
  • příspěvek na penzijní připojištění/spoření,
  • peněžitý příspěvek na stravování,
  • volnočasové poukázky,
  • výjimečné pracovní prostředí v areálu Pražského hradu.

Požadujeme

  • ukončené bakalářské nebo magisterské studium ekonomického směru, nejméně pětiletou pracovní zkušenost v oblasti účetnictví, výkaznictví a finanční kontroly,
  • trestní bezúhonnost (nutno předložit aktuální výpis z rejstříku trestů),
  • znalost ekonomického systému MÚZO výhodou, ale ne podmínkou,
  • znalost práce na PC (MS Office – Word, Excel, Outlook),
  • spolehlivost, zodpovědnost a samostatnost.

Nástup možný ihned.

Místo výkonu práce: Hrad I. nádvoří č. p. 1, Hradčany, Praha 1

Nabídky se strukturovaným životopisem a motivačním dopisem zasílejte na e-mail: marcela.sevci[email protected].

Zasláním svého životopisu dáváte Kanceláři prezidenta republiky, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů výhradně pro účely daného výběrového řízení, a to v rozsahu nezbytném pro jeho plynulý průběh. Veškeré osobní údaje jsou zpracovávané v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (tzv. GDPR), popř. příslušná ustanovení zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Váš životopis a veškeré osobní údaje získané v průběhu tohoto výběrového řízení budou po jeho ukončení smazány v případě, že s Vámi nebude uzavřen pracovněprávní vztah.