Drobečková navigace

Kurátor sbírek archeologie

24. srpna 2016

Správa Pražského hradu, příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky, se sídlem Hrad I. nádvoří č. p. 1, Hradčany, 119 08 Praha 1, přijme zaměstnance/zaměstnankyni do pracovního poměru na pracovní místo kurátor sbírek archeologie.

Pracovní náplň

  • odborná správa sbírkových fondů archeologické povahy, včetně archeologických textilních sbírek, prvků stavebního původu a lapidária,
  • aktualizace a doplňování evidence a dokumentace předmětů spravovaných fondů a dalších kulturních památek, sbírkových a památkových předmětů a objektů,
  • zajišťování restaurátorských prací na předmětech spravovaných fondů a vykonávání odborného dohledu při jejich realizaci,
  • zajišťování a provádění památkové fotodokumentace, její identifikaci a třídění,
  • zajišťování vědeckého výzkumu kulturních památek, sbírkových předmětů a fondů, zejména v oblasti archeologických památek a nálezů a souvisejících artefaktů; koordinace spolupráce externích odborníků v této oblasti,
  • dodržování veškerých norem a předpisů vztahujících se k péči o kulturní památky a sbírkové předměty vyplývající zejména ze zákona č. 20/1987 Sb.,
  • další odborné práce ve vztahu k zabezpečení kulturního dědictví.

Nabízíme

  • platové zařazení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb.,
  • práci ve významné stabilní organizaci,
  • atraktivní pracovní prostředí,
  • zajímavou týmovou práci v přátelském prostředí,
  • 5 týdnů dovolené,
  • zaměstnanecké benefity (závodní stravování, zaměstnanecké slevy…),
  • nástup možný ihned či po dohodě.

Požadujeme

  • VŠ vzdělání v oboru archeologie,
  • trestní bezúhonnost,
  • znalost práce na PC (MS Word, Excel),
  • znalost světového jazyka,
  • odpovědnost a důslednost,
  • komunikativnost a samostatnost,
  • spolehlivost, vysoké pracovní nasazení.

Pracovní pozice je vhodná i pro absolventy.

Nabídky se strukturovaným životopisem zasílejte na e-mail: viera.korinkova@hrad.cz.
Kontaktní osoba: Viera Kořínková, ředitelka Odboru movitého majetku, tel: 224 373 289.