Správce informačního systému

13. ledna 2023

Správa Pražského hradu, příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky, se sídlem Hrad I. nádvoří č. p. 1, Hradčany, 119 08 Praha 1, přijme zaměstnance/zaměstnankyni do pracovního poměru na pozici správce informačního sytému do Pracoviště datových systémů Oddělení informačních technologií.

Pracovní náplň

  • Instalace a konfigurace virtuálních serverů a serverových operačních systémů, správa a dohled serverů a virtualizační platformy.
  • Administrace tenantu M365, AD, MS Exchange, MS Sharepoint, SQL server, L2/L3 podpora uživatelů správa klientských zařízení prostřednictvím nástrojů GPO, Intune, MS System Center, ActiveSync Instalace a správa aktivních síťových prvků LAN, konfigurace WiFi sítí.
  • Konfigurace pravidel firewallu, správa antispamového a antivirového řešení, řešení bezpečnostních incidentů.
  • Dohled HW a vedení RMA procesů.
  • Spolupráce na projektech inovace a fyzických změn v infrastruktuře. Zpracování dokumentace změn v infrastruktuře.
  • Část dokumentace je v režimu utajení „DŮVĚRNÉ“. Správce by měl být držitelem bezpečnostní prověrky nebo o ní po nástupu do pracovního poměru požádat.

Nabízíme

  • práci ve významné organizaci
  • zajímavou týmovou práci v přátelském prostředí
  • plný pracovní úvazek
  • odměňování podle pravidel platných pro příspěvkové organizace
  • 5 týdnů dovolené
  • vysokou možnost seberealizace a osobnostního rozvoje
  • zaměstnanecké benefity (stravenkový paušál, zaměstnanecké slevy…)
  • nástup po domluvě

Požadujeme

  • Operační systémy Windows Server — správa infrastrukturních služeb (DHCP, DNS, AD).
  • Aplikační servery Microsoft — Microsoft Exchange, Sharepoint, System Center, SQL server. Virtualizace na platformě VMWare — instalace a konfigurace serverů v prostředí vysoké dostupnosti.
  • Základní znalost síťových protokolů LAN a základní konfigurace síťových prvků Cisco IOS (VLAN, LACP) a bezdrátových sítí.
  • komunikativnost a samostatnost
  • odpovědnost a důslednost
  • časovou flexibilitu
  • zdravotní způsobilost
  • občanskou bezúhonnost
  • spolehlivost, vysoké pracovní nasazení
  • aktivní přístup a ochotu učit se novému
  • schopnost aktivně řešit případné komplikace
  • schopnost týmové práce

Výhodou

  • Doložená praxe nebo certifikace.
  • Orientace v oblasti WAN a zabezpečení počítačových sítí — konfigurace zařízení perimetru (Firewall, IPSEC, WAN balancing, DMZ, DNS, reakce na bezpečnostní incidenty).
  • Přehled o standardech fyzické vrstvy infrastruktury LAN/WAN — optické i metalické sítě. Orientace v problematice SAN (FC/FCoE, iSCSI) — konfigurace/správa serverů, diskových polí.
  • Uživatelská znalost Microsoft Visio případně jiných produktů pro tvorbu dokumentace

Nabídky se strukturovaným životopisem zasílejte na e-mail: [email protected].

Zasláním svého životopisu dáváte Správě Pražského hradu, v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679) ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES, dále jen „Nařízení“ nebo „GDPR“), souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů výhradně pro účely daného výběrového řízení, a to v rozsahu nezbytném pro jeho plynulý průběh.
Váš životopis a veškeré Vaše osobní údaje získané v průběhu tohoto výběrového řízení budou ihned po jeho ukončení skartovány/smazány v případě, že s Vámi nebude uzavřen pracovněprávní vztah.