Pražský hrad je připraven na otevření, rozhodne vláda

14. prosince 2020

Pražský hrad by se mohl opět otevřít návštěvníkům. Záležet ale bude na podmínkách, které dnes dne 14. prosince 2020 stanoví Vláda ČR. Návštěvníci by si tak po zbytek prosince mohli užít nejen adventní výzdobu všech nádvoří sídla českých prezidentů, ale také novou výstavu věnovanou Janu Ámosi Komenskému.

„Momentálně čekáme na výsledek dnešního jednání vlády, kterému se samozřejmě přizpůsobíme a budeme jej plně respektovat tak, jako doposud. Pokud to ale nové podmínky vlády dovolí, jsme připraveni areál Pražského hradu obratem zpřístupnit. Byli bychom velmi rádi,“ uvádí vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář.

Nádvoří Pražského hradu nyní zdobí vánoční stromy – pět jich je umístěno pod balkonem na III. nádvoří, další se nachází na Jiřském náměstí. Vyzdoben je také Prašný most.

V Jízdárně Pražského hradu v současné době finišují přípravy unikátní výstavy věnované Janu Ámosi Komenskému. I ta by mohla během prosince přivítat první návštěvníky.

Pražský hrad již na začátku prosince avizoval, že bude průběžně reagovat na vývoj pandemické situace a podmínky, které stanovuje Vláda ČR.

Pokud vláda zpřístupnění objektu umožní, bude Kancelář prezidenta republiky detailně informovat o konkrétních hygienických a bezpečnostních opatření, která by v areálu Pražského hradu pro návštěvníky platila.