Drobečková navigace


Prezident republiky blahopřál ázerbájdžánskému prezidentovi

18. dubna 2018

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 18. dubna 2018 blahopřejný telegram Ilhamu Alijevovi, prezidentovi Ázerbájdžánské republiky, v souvislosti s jeho znovuzvolením do funkce prezidenta.

Vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji pogratuloval k Vašemu znovuzvolení prezidentem Ázerbájdžánské republiky.

Jsem nesmírně potěšen, že vztahy mezi našimi zeměmi, založené na dohodě o strategickém partnerství, jsou přátelské a bezproblémové a že se rozvíjejí pozitivním směrem. Stále obzvláště perspektivní je ekonomická oblast, kde zatím nebyly plně využity možnosti a potenciál na obou stranách. Těším se proto, že i v novém volebním období budeme moci společně přispět k pokroku v realizaci stávajících společných projektů i generovat projekty nové.

Ázerbájdžán není však důležitým partnerem jen bilaterálně. Věřím, že bude pokračovat a dále se rozšiřovat spolupráci mezi Ázerbájdžánem a EU. Perspektivy stále skýtá také spolupráce v rámci Východního partnerství, k jehož iniciátorům ČR patří a které stále vnímáme jako nadějný a užitečný formát pro rozvíjení vztahů s nejbližšími partnery v našem sousedství.

Jsem rád, že jsem měl v září 2015 to potěšení vykonat v Baku státní návštěvu,  na níž velmi rád vzpomínám. Připomínám zároveň své dřívější pozvání a těším se na Vaši návštěvu Prahy.

Vážený pane prezidente, ještě jednou gratuluji ke znovuzvolení a přeji nejen Vám, ale i Vašim blízkým, hodně sil, zdraví a štěstí.

V úctě

Miloš Zeman
prezident České republiky

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

zpět na seznam zpráv