Drobečková navigace


Prezident republiky obdržel gratulaci od maďarského prezidenta

30. ledna 2018

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel gratulaci Ádera Jánose, prezidenta Maďarské republiky, k opětovnému zvolení prezidentem České republiky.

Vaše Excelence, Milý Miloši,

ze srdce Vám gratuluji k tomu, že občané Vaší země Vám opět vyslovili důvěru, a díky tomu budete moci i v následujících pěti letech pokračovat ve své zodpovědné práci prezidenta České republiky.

Během své návštěvy Prahy v prosinci loňského roku jsem se opět přesvědčil o úzkém přátelství našich národů a o síle stále se rozvíjejících maďarsko-českých vztahů. Považujeme se za čestné sousedy a úspěšně spolupracujeme v oblasti politiky, hospodářství, vědy a kultury.

Při našich jednáních jsme se shodli rovněž na tom, že státy střední Evropy zastávají důležitou konstruktivní úlohu ve zvyšování konkurenceschopnosti a bezpečnosti Evropské unie. Obzvlášť mě těší, že se Visegrádská skupina v posledních letech stává hybnou silou těchto snah, resp. se stala účinným fórem pro vyjednávání.

Jsem přesvědčen, že naše osobní setkání i v budoucnu přispějí ke společnému prosazování zájmů obou našich zemí a k prohloubení vzájemné úcty našich národů. Jsem připraven pokračovat v našich debatách, které jsou vždy zajímavé.

Pane prezidente, přijměte prosím vyjádření mé nejhlubší úcty a vážnosti.

S upřímným přáním všeho dobrého
Áder János.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

zpět na seznam zpráv