Drobečková navigace


Prezident republiky zaslal blahopřejný telegram kolumbijskému prezidentovi

10. října 2016

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 10. října 2016 blahopřejný telegram Juanu Manueli Santosovi, prezidentovi Kolumbijské republiky, v souvislosti s jeho ziskem Nobelovy ceny míru.


Vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám srdečně pogratuloval k zisku Nobelovy ceny míru.

S radostí jsem přijal zprávu, že jste to právě Vy, kdo se od letošního roku zařadí do elitního klubu laureátů Nobelovy ceny míru. Je to jedna z největších poct, jaké se může státníkovi dostat. Chtěl bych Vás ujistit, že jsme i ve vzdálené České republice s očekáváním sledovali vývoj mírových jednání s FARC a těšili se z Vašeho historického úspěchu.

Na cestě za dosažením míru v Kolumbii jste musel bezpochyby zdolat velké množství překážek. Vytrval jste a nenechal jste se odradit. Jsem proto přesvědčen, že ani odmítnutí mírové smlouvy v referendu pro Vás nebude důvodem ke kapitulaci. Věřím, že se stane pouze jednou z překonaných výzev na cestě za Vaším vznešeným cílem.

Vážený pane prezidente, dovolte mi, abych Vám popřál pevné zdraví a mnoho štěstí a úspěchů ve Vašem úsilí. Pevně věřím, že nalezneme brzy příležitost k osobnímu setkání. Bude mi velkou ctí Vás poznat a těším se na naše podnětné rozhovory. 

S úctou


Miloš Zeman
prezident České republiky

 

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

zpět na seznam zpráv