Drobečková navigace


Prezident republiky zaslal gratulaci Barboře Špotákové

10. srpna 2017

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 10. srpna 2017 gratulaci Barboře Špotákové v souvislosti se ziskem titulu mistryně světa na MS v atletice v Londýně.


Vážená paní Špotáková,

s velkou radostí jsem sledoval Váš obdivuhodný výkon na MS v atletice v Londýně. Zisk titulu mistryně světa je Vaším obrovským osobním úspěchem.

Váš jedinečný sportovní příběh je inspirací a zároveň příkladem pro mladou generaci. Osobně si nesmírně vážím Vaší pracovitosti, vůle a odhodlání zvítězit. Vím, že téměř v každé oblasti lidské činnosti je velmi náročné dostat se na vrchol a zvítězit. A mnohem náročnější je pozici obhájit. Vaše krásné desetiletí, které začalo získáním titulu mistryně světa v roce 2007 a pokračovalo přes olympijské zlato v Pekingu a v Londýně, nyní vyvrcholilo v Londýně 2017 opětovným ziskem titulu mistryně světa. Zapsala jste se do slavné historie české atletiky.

Jistě Vás naplňuje pocit štěstí a radosti, který je možná cennější než všechny medaile. Dovolte mi, abych Vám vyjádřil svoje osobní uznání a zároveň poděkoval za skvělou reprezentaci České republiky. Přeji Vám hodně osobních a sportovních úspěchů.

S pozdravem


Miloš Zeman, prezident republiky

 

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

zpět na seznam zpráv