Prezident republiky zaslal gratulační dopis vietnamskému prezidentovi

8. dubna 2021

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační dopis Nguyễn Xuân Phúcovi, nově zvolenému prezidentovi Vietnamské socialistické republiky.

Vážený pane prezidente,

dovolte, abych Vám jménem občanů České republiky i jménem svým co nejsrdečněji pogratuloval k Vašemu zvolení prezidentem Vietnamské socialistické republiky.

Jsem nesmírně rád, že jste to právě Vy, kdo bude stát v čele Vietnamu, země, se kterou Českou republiku pojí hluboké a trvalé přátelství. Jsem přesvědčen, že pod Vaším vedením se spolupráce mezi Českou republikou a Vietnamskou socialistickou republikou ještě více zintenzivní a rozšíří do dalších oblastí.

Rád vzpomínám na Vaši návštěvu České republiky v roce 2019. Těší mě, že jsme se mohli setkat a společně pohovořit o některých aspektech vzájemných vztahů mezi našimi národy. Oceňuji také, že se během Vaší návštěvy podařilo dosáhnout pokroku v některých oblastech společného zájmu. Rád bych na náš plodný rozhovor navázal, využívám proto této příležitosti, abych Vás pozval k návštěvě České republiky.

Vážený pane prezidente, přeji Vám především pevné zdraví, které je v dnešní nelehké době nejcennější. Přeji Vám ale také mnoho úspěchů ve Vašem osobním i profesním životě.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky