Vedoucí KPR podává trestní oznámení na senátora Lásku a vyzývá ho ke zbavení imunity

22. května 2019

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář podává trestní oznámení za křivé obvinění na senátora Václava Lásku, uskupení Rekonstrukce státu a sdružení Frank Bold. Vedoucí KPR zároveň senátora Lásku vyzývá k tomu, aby neztrácel dosavadní odvahu a po nedávném fiasku v pokusu obvinit prezidentskou kancelář z páchání údajného trestného činu se dobrovolně vzdal své imunity.

 

“Rozhodl jsem se aktivně bránit proti směšným pokusům některých aktivistických politiků a pofidérních neziskových organizací, které se snaží zaujmout veřejnost nesmyslnými útoky na mou osobu,” oznámil Vratislav Mynář. Naposledy byl Václavem Láskou obviněn, že schůzkami se soudci, kde vedoucí KPR soudce seznamoval se stanovisky prezidenta republiky, se dopustil trestného činu. 

 

Na základě trestního oznámení se případem následně zabývala Národní centrála proti organizovanému zločinu. Podle té se ale Vratislav Mynář trestného činu nedopustil. Verdikt následně potvrdil státní zástupce Jan Lelek. Státní zástupce poznamenal, že ne každý projevený zájem o soudem projednávanou věc musí být trestným činem zasahování do nezávislosti soudu.

 

“Na pana senátora Lásku a s ním spolupracující neziskové organizace podám trestní oznámení za křivé obvinění. Věřím, že bude ochoten se k záležitosti postavit čelem a dobrovolně se vzdá imunity. Zároveň se budu zajímat o financování pochybné a zpackané právní analýzy spolku Frank Bold, která sloužila jako podklad na mě podaného trestního oznámení. Pokud byla hrazena z veřejných peněz, budu spolek vyzývat k vrácení finančních prostředků a zvážím další právní kroky,” dodal vedoucí KPR Vratislav Mynář. 

 

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky