Vstupy zdarma pro seniory slaví úspěch

7. listopadu 2022

Akce, kdy mají jako zvláštní hosté prezidenta republiky návštěvníci od 70 let vstup zdarma do Starého královského paláce, katedrály sv. Víta, Zlaté uličky, Baziliky sv. Jiří a expozice Příběh Pražského hradu, se setkala s velkým zájmem. Za prvních 6 dnů si v pokladnách Pražského hradu vyzvedli senioři 1570 volných vstupenek. V naprosté většině šlo o české občany.

Akce platí do 31. prosince 2022. “Musíme myslet na naše starší spoluobčany, na které nejvíce dopadá současná těžká ekonomická situace. Vnímáme nejen ekonomický tlak, kterému jsou vystaveni, ale i jejich nejistotu a obavy z budoucnosti. Pražský hrad je místem, kde jsou vždy vítáni, kde se setkají s důstojným a vlídným přijetím. Proto pan prezident rozhodl o tom, že v listopadu a v prosinci budou mít lidé od 70 let včetně jako zvláštní hosté prezidenta republiky vstup zcela zdarma do základního návštěvnického okruhu a do výjimečné expozice Příběh Pražského hradu,” uvádí vedoucí KPR Vratislav Mynář.

I další skupiny návštěvníků mají na Hrad zvýhodněný vstup. Například děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P zdarma. Mládež od 6 do 16 let, studenti do 26 let a senioři od 65 let se slevou.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky