Vedoucí KPR doručil odpovědi do České televize včas

8. února 2019

Flash disk s natočenými odpověďmi na otázky, které redaktor České televize Vojtěch Srnka poslal SMS zprávami vedoucímu Kanceláři prezidenta republiky Vratislavu Mynáři, byl včas a řádně doručen do České televize. Svědčí o tom potvrzení z podatelny ČT.

V dnešních Lidových novinách jsem si přečetl vyjádření redaktorky Adély Paclíkové, že do ČT nebyly doručeny moje nahrané odpovědi. Rád bych proto upozornil oba novináře, že USB flash disk s nahranými odpověďmi byl doručen do podatelny České televize ve čtvrtek 7.2. 2019 ve 14:56 hodin,“ řekl dnes vedoucí KPR Vratislav Mynář a odkazuje na orazítkovaný dokument z podatelny ČT (viz. příloha - zde).

Vedoucí KPR Vratislav Mynář nechce spekulovat o důvodech vyjádření Adély Paclíkové, ani proč se k věci vyjadřovala právě ona, když tato redaktorka s ním nikdy nejednala.

Byl jsem osloven ČT s žádostí o rozhovor. Požádal jsem o otázky, které mi redaktor Vojtěch Srnka poslal v několika SMS zprávách. Termín natáčení mi ČT určila do čtvrtka 7.2. Protože jsem si nedokázal ve svém diáři udělat čas a chtěl jsem ČT vyjít vstříc, odpovědi na otázky jsem namluvil na kameru a předal redakci. Pan Srnka mě následně žádal, abych odpovědi nezveřejňoval. Já jsem zase žádal, aby mi zaručil, že se moje odpovědi dostanou do reportáže celé, na což mi pan Srnka neodpověděl. Proto jsem odpovědi zveřejnil na webu Hrad.cz, aby všichni měli možnost přesvědčit se, na co se pan Srnka ptal, a jak jsem mu odpověděl. Doufám, že se moje odpovědi do reportáže dostanou v co nejúplnější podobě tak, aby byli diváci ČT informováni co nejobjektivněji,“ uzavřel vedoucí KPR Vratislav Mynář.