Omezení provozu v Královské zahradě 2. 6. - 11. 9. 2017

Upozorňujeme návštěvníky, že z důvodu konání Letních shakespearovských slavností je od 2. 6. do 11. 9. 2017 Královská zahrada průchozí pouze cestou kolem Míčovny Pražského hradu.Zároveň upozorňujeme obyvatele Prahy, že během představení Hamlet se bud…

Více

zpět na seznam

Dědictví Karla Velikého

Popis | Datum a místo konání | Vstupné | Umístění |

17.července - 14. října 2015

Putovní výstava „Dědictví Karla Velikého“ vznikla v rámci projektu Kolébky evropské kultury. Po belgickém Ename a italské Ravenně přichází v podobě přepracované pro českého návštěvníka do Prahy. Jejím hlavním úkolem je představit dobu raného středověku jako období, jehož interpretace jsou v Evropě dodnes významnými podněty v tvorbě lokálních i národních identit. Výstava chce návštěvníka vtáhnout nejen do hledání toho, co máme v Evropě společné či rozdílné a v čem nás může tato etapa dnes inspirovat, ale i přivést k zamyšlení, jak různě můžeme na historii pohlížet.

Karel Veliký dokončil nové sjednocovací procesy, ke kterým v Evropě došlo po rozpadu Římské říše a nastalo období, které je označované jako karolinská a otonská renesance. Charakteristický je pro něj ekonomický, umělecký a intelektuální rozmachem. V té době se do kontextu tehdejší kulturní a politické Evropy dostaly i naše země.

Na pražskou podobu výstavy přijedou exponáty z partnerských zemí projektu  Nizozemí, Belgie, Německa, Slovenska, Slovinska, Chorvatska a Itálie. Vedle toho zde budou poprvé vystaveny významné památky z českých sbírek včetně úplného představení nově zrestaurovaných nálezů z unikátního pohřebiště v Lumbeho zahradě na Pražském hradě.

Zobrazit celý popis

Datum a místo konání

17. 7. 2015 - 14. 10. 2015

Vstup z Tereziánského křídla: 10.00-17.00 hod.

Vstup z Příběho Pražského hradu: 9.00-17.00 hod.

Vstupné

Základní: 140,- Kč

Snížené: 70,- Kč

Rodinné: 280,- Kč

Mapa Hradu