Uzavření areálu Pražského hradu

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu a doporučení Policie ČR je areál Pražského hradu uzavřen veřejnosti.

Více

zpět na seznam

Ivan Bukovský - završení série výstav k autorovým sedmdesátinám

Popis | Datum a místo konání | Umístění |

Výstava „Ivan Bukovský – 70“ je završením série výstav, které proběhly k autorovým sedmdesátým narozeninám v loňském roce (v pražské Novoměstské radnici, příbramském Ernestinu a v Galerii na západní terase Bratislavského hradu), a proto je zcela příznačné, že skončí právě den před autorovými jednasedmdesátinami. Zatímco však předchozí výstavy ukazovaly jeho tvorbu z poslední několika let, tato je koncipována jako ohlédnutí za půlstoletím Bukovského tvorby, od studia na pražské Akademii až po současnost.
„Svébytná figurace Ivana Bukovského, vycházející z kritické reflexe soudobého světa a neméně z hlubokého porozumění zavazujícím uměleckým i mravním hodnotám kulturní tradice, je od sedmdesátých let dvacátého století nezaměnitelným jevem české výtvarné scény. Jeho dílo se vyznačuje výjimečným citem pro monumentální prostor, v němž kompoziční perspektiva a expresivní figurální gesto vytváří celistvou, až scénograficky koncipovanou arénu.“ (R. Drury).
„Lze-li hodně souhrnně charakterizovat dílo Ivana Bukovského, aniž bychom upadli do zjednodušujících schémat, pak patrně nejpříhodnější je triáda figurace – monumentalita – narace. Figurace jako protipól abstraktivismu a především konceptualismu. Monumentalita jako způsob, jak umění vtisknout vážnost a naléhavost. Narace jako dějová rytmizace času.“ (M.Janata)

 

Zobrazit celý popis

Datum a místo konání

Královský letohrádek

8.4.2020 - 6.7.2020

 

Mapa Hradu