Omezení provozu v Královské zahradě 2. 6. - 11. 9. 2017

Upozorňujeme návštěvníky, že z důvodu konání Letních shakespearovských slavností je od 2. 6. do 11. 9. 2017 Královská zahrada průchozí pouze cestou kolem Míčovny Pražského hradu.Zároveň upozorňujeme obyvatele Prahy, že během představení Hamlet se bud…

Více

zpět na seznam

Oslavy Dne ozbrojených sil na Pražském hradě

Popis | Datum a místo konání | Vstupné | Umístění |

Oslavy Dne ozbrojených sil na Pražském hradě


Na den 28. 6. 2016 si pro Vás Hradní stráž a Hudba Hradní stráže a Policie České republiky připravily oslavy Dne ozbrojených sil, který se v České republice slaví od roku 2002. Oslavy Dne ozbrojených sil připomínají historickou událost z 30. 6. 1918.  Při slavnostní přehlídce československé brigády ve francouzském městě Darney potvrdila Francie právo Čechů a Slováků na samostatný stát.


Program oslav Dne ozbrojených sil:


1) Expozice historických a současných motocyklů Hradní stráže
Místo: III. nádvoří Pražského hradu (západní část)
Čas: 11:00 – 15:00 hod.
K vidění budou současné i historické motocykly Hradní stráže, které jsou zapůjčené ze soukromé sbírky pana Pavla Krotila. Tyto motocykly se používaly a používají k slavnostním doprovodům oficiálních státních návštěv.


2) Přehlídkové vystoupení jednotek Hradní stráže
Místo: III. nádvoří Pražského hradu
Čas: 13:00 – 13:45 hod.
Motocyklová a přehlídková jednotka Hradní stráže Vám předvede to nejlepší co v nich je. Vojáci Vám ukáží strhující choreografii, jak synchronizovaně se pohybujících motocyklistů, tak i rázně pochodující jednotky ve slavnostních uniformách. K vidění budou do detailů propracované cviky s puškou, které se tvrdě nacvičují právě pro tuto příležitost, ale i pochod jednotky včetně cviků, které jsou součástí ceremoniálů uvítání oficiálních státních hostů na Pražském hradě. Celkový dojem umocní i trojice jezdců v historizujících stejnokrojích přivážející historickou standartu prezidenta republiky na koních z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.


3) Koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky
Místo: Vyhlídka v Jižních zahradách Pražského hradu
Čas: 14:00 – 15:00 hod.
Hudba Hradní stráže a Policie České republiky, která zabezpečuje hudební produkci nejenom při oficiálních státních aktech, Vám připravila koncert s neopakovatelnou atmosférou. Toto hudební těleso Vám zahraje s jedním z nejkrásnějších výhledů na Prahu za zády a Vy si tak budete moci užívat nejenom krásnou hudbu, ale také nádherný výhled.
Přijďte si připomenout historickou událost, na jejíž počest se dnes slaví Den ozbrojených sil a zároveň se přesvědčit o umu a profesionalitě současných vojáků.


Vstupné: Vstup na uvedené akce je volný
Kontaktní údaje v případě mediálního zájmu: kapitán Jiří Havel, e-mail: havelj@army.cz

Zobrazit celý popis

Datum a místo konání

11:00 – 15:00 hod.

Vstupné

Vstup na uvedené akce je volný

Mapa Hradu