Omezení provozu v Královské zahradě 2. 6. - 11. 9. 2017

Upozorňujeme návštěvníky, že z důvodu konání Letních shakespearovských slavností je od 2. 6. do 11. 9. 2017 Královská zahrada průchozí pouze cestou kolem Míčovny Pražského hradu.Zároveň upozorňujeme obyvatele Prahy, že během představení Hamlet se bud…

Více

zpět na seznam

Pražský hrad připravuje velkou výstavu s tématem vlivu impresionismu na české umění

Popis | Datum a místo konání |

Na podzim na Pražském hradě začne vůbec první výstava, která se bude věnovat vlivu impresionismu na české výtvarné umění. V Jízdárně Pražského hradu v expozici s názvem Světlo v obraze návštěvníci uvidí na 600 obrazů od 160 autorů zapůjčených od více než 60 českých a zahraničních zapůjčitelů, mezi kterými jsou jak významné státní galerie, tak korporátní a soukromí majitelé.

 

Přes třicet obrazů na výstavu poskytuje ze svých sbírek i Správa Pražského hradu, která je spolu s SVU Mánes pořadatelem projektu. Jedním z děl je zásadní obraz Antonína Slavíčka Hostišovský rybník, který vznikl v roce 1902 během malířova pobytu v Hostišově na Táborsku. Obraz se má stát jedním z klíčových děl expozice, neboť je výrazným předchůdcem Slavíčkových čistě impresionistických prací.

 

● Údaje o připravované výstavě

Název: Světlo v obraze - český impresionismus, inspirace blízké i vzdálené

Pořadatelé: Správa Pražského hradu & S. V. U. Mánes

Místo konání: Jízdárna Pražského hradu

Datum konání: 6. 10. 2017 – 7. 1. 2018

 

Zobrazit celý popis

Datum a místo konání

Jízdárna Pražského hradu

6. října 2017 - 7. ledna 2018

10 - 18