Dům sokolníka

Stálá expozice v Domě sokolníka

Dům sokolníka na dvoře proti Jízdárně Pražského hradu je drobná jednopatrová stavba s dřevěnou pavlačí. V domě se nachází expozice, která evokuje život jeho prvního obyvatele, kterým byl v 17. století právě sokolník, jenž se u dvora staral o lovecké dravce i zpěvné ptáky.

Návštěvníci v domě uvidí zařízenou pracovnu a ložnici, součástí prohlídky je i zhlédnutí krátkého filmu o sokolnictví. V pracovně je k vidění veškeré sokolnické náčiní, například rukavice, brašna, zvláštní posedy či čepičky. V ložnici pak je možné obdivovat lovecké zbraně, např. kuš, luk či kopí. Při zařizování zde byla využita i obnovená renesanční nika. V promítací místnosti v přízemí stojí za vidění kromě filmu také restaurované stropní trámy z let 1600 a 1601.

Prohlídka Domu sokolníka je možná pouze na základě předchozího objednání a v doprovodu a s výkladem průvodce Správy Pražského hradu. Maximální počet na jednu skupinu činí 15 osob. Prohlídka začíná po zakoupení vstupenky na infocentru na III. nádvoří. Cena prohlídky dle platného ceníku - komentované prohlídky s profesionálním průvodcem Pražského hradu. 

 

 

Datum a místo konání

Prohlídka Domu sokolníka je možná pouze na základě předchozího objednání a v doprovodu a s výkladem průvodce Správy Pražského hradu.

 

Vstupné

Cena prohlídky pro jednotlivce:
dle platného ceníku - komentované prohlídky s profesionálním průvodcem Pražského hradu

Vstupenky zakoupíte na pokladně Infocentra Pražského hradu na III. nádvoří, kde si Vás před začátkem prohlídky vyzvedne průvodce.

Mapa Hradu