Dům sokolníka

Expozice Dům sokolníka evokuje život jeho prvního obyvatele – sokolníka, který žil v 17. století a jenž se u dvora staral o lovecké dravce i zpěvné ptáky. Jednopatrová stavba s dřevěnou pavlačí je umístěna na dvoře proti Jízdárně Pražského hradu.

Expozice zahrnuje zařízenou pracovnu a ložnici, součástí prohlídky je i zhlédnutí krátkého filmu o sokolnictví. V pracovně je k vidění veškeré sokolnické náčiní jako jsou rukavice, brašna, zvláštní posedy či čepičky. V ložnici lze  obdivovat lovecké zbraně jako například kuše, luky či kopí. V promítací místnosti v přízemí stojí za vidění kromě filmu také restaurované stropní trámy z let 1600 a 1601.

Prohlídka Domu sokolníka je možná na základě předchozího objednání a v doprovodu průvodce Správy Pražského hradu. Maximální počet osob v jedné skupině je 15 osob.

Datum a místo konání

Prohlídka Domu sokolníka je možná pouze na základě předchozího objednání a v doprovodu a s výkladem průvodce Správy Pražského hradu.

 

Vstupné

Cena prohlídky pro jednotlivce:
dle platného ceníku - komentované prohlídky s profesionálním průvodcem Pražského hradu

Vstupenky zakoupíte na pokladně Infocentra Pražského hradu na III. nádvoří, kde si Vás před začátkem prohlídky vyzvedne průvodce.

Mapa Hradu