Omezení provozu v Královské zahradě 2. 6. - 11. 9. 2017

Upozorňujeme návštěvníky, že z důvodu konání Letních shakespearovských slavností je od 2. 6. do 11. 9. 2017 Královská zahrada průchozí pouze cestou kolem Míčovny Pražského hradu.Zároveň upozorňujeme obyvatele Prahy, že během představení Hamlet se bud…

Více

Průvodcovské služby

Návštěvníkům Pražského hradu jsou k dispozici následující průvodcovské služby:

Prohlídka s profesionálním průvodcem Pražského hradu

K dispozici jsou Vám naši vyškolení profesionální průvodci, kteří Vás mohou provést Pražským hradem v následujících jazycích: česky, anglicky, francouzsky, německy, italsky, španělsky, rusky. Standardní prohlídka obsahuje výklad ke katedrále sv. Víta a Starému královskému paláci. Časová náročnost: 1 hodina.

Prohlídky je možné naplánovat pro jednotlivce i skupiny. Nabízíme také trasy na přání návštěvníka.

Vzhledem ke zvýšenému zájmu v některých obdobích Vám doporučujeme udělat rezervaci prohlídky předem.

Cena: 50 Kč/hod./osobu v českém jazyce (min. 200,- Kč) a 100,- Kč/hod./osobu v cizím jazyce (min. 400,- Kč).

Vstupenku pro průvodce je možné si zakoupit pouze v informačním středisku
na III. nádvoří Pražského hradu.

Audioguide

V informačních střediscích na II. a III. nádvoří jsou Vám k dispozici přístroje audioguide, které obsahují celkem 96 zastavení na Pražském hradě. Délka nahrávky je cca 3 hodiny a každý návštěvník si tak sám může zvolit místa, o kterých by se chtěl dozvědět více.

Audioguide je k dispozici v češtině, angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině a ruštině. Všechny jazyky jsou k dispozici v jednom přístroji a je tak možné je kdykoli během prohlídky změnit.

Audioguide kromě exteriérů obsahuje také detailní informace o interiérech katedrály sv. Víta, baziliky sv. Jiří a Starého královského paláce.

Cena: 350,- Kč/přístroj za 3 hodiny450,- Kč/přístroj za celý návštěvnický den.

Aplikace na tablety a smartphony  - "Prague Picture Guide"

Prague Picture Guide je ke stažení pro platformy iOS (App Store) a Android (Google Play) a obsahuje 4 aplikace ke stažení: obrázkové průvodce pro katedrálu sv. Víta, baziliku sv. Jiří, Starý královský palác a Zlatou uličku.

Aplikace obsahují exkluzivní HDR fotografie v prvotřídní kvalitě, které byly pořízeny profesionálními fotografy spolu s krátkým, ale zajímavým, výstižným a čtivým textem s důrazem na největší zajímavosti v daných objektech. Průvodce Vám zůstane po zakoupení i nadále a ve svém tabletu či telefonu si tak odnesete pěkný suvenýr, ke kterému se můžete kdykoli vrátit a zavzpomínat na Vaši návštěvu Pražského hradu.

Více informací a odkazy na Google Play a App Store naleznete zde.