Průvodcovské služby

Průvodcovské služby

Prohlídka s profesionálním průvodcem Pražského hradu

K dispozici jsou Vám naši profesionální průvodci, kteří Vás mohou provést Pražským hradem v následujících jazycích: česky, anglicky, německy, italskyšpanělsky

Standardní prohlídka obsahuje výklad ke katedrále sv. Víta a Starému královskému paláci. Časová náročnost: 1 hodina.

NOVINKA! Nabízíme novou prohlídku s průvodcem Po stopách Karla IV. exkluzivně s návštěvou Královské hrobky v katedrále sv. Víta.

Vybrat si můžete také z dalších NOVÝCH komentovaných prohlídek, např. po nádvořích Hradu, do Královské zahrady či po místech spojených s legendami a pověstmi na Pražském hradě (ideální pro děti).

Pro školní i soukromé skupiny si můžete zarezervovat edukativní prohlídky dotýkající se historických témat spojených s Pražským hradem.

Prohlídky je možné naplánovat pro jednotlivce i skupiny.

Na objednání rádi trasu přizpůsobíme dětem.

Vzhledem ke zvýšenému zájmu v některých obdobích Vám doporučujeme udělat rezervaci prohlídky předem přes email info@hrad.cz nebo telefonicky na 224 372 187.

Cena: 100 Kč/hod./osobu (při současném zakoupení okruhové vstupenky sleva 50%: 50,- Kč/hod./osobu)
Skupiny ZŠ a SŠ v českém jazyce 50,- Kč za žáka/ studenta

Min. počet osob pro konání se organizované prohlídky: 4.

Vstupenku pro průvodce je možné si zakoupit pouze v informačním středisku
na III. nádvoří Pražského hradu.

Audioguide (od 3. 5. 2021 v provozu)

V informačních střediscích na II. a III. nádvoří jsou Vám k dispozici přístroje audioguide, které obsahují celkem 96 zastavení na Pražském hradě. Délka nahrávky je cca 3 hodiny a každý návštěvník si tak sám může zvolit místa, o kterých by se chtěl dozvědět více.

Audioguide je k dispozici v češtině, angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštiněruštině. Všechny jazyky jsou k dispozici v jednom přístroji a je tak možné je kdykoli během prohlídky změnit.

Audioguide kromě exteriérů obsahuje také detailní informace o interiérech katedrály sv. Víta, baziliky sv. Jiří a Starého královského paláce.

Cena: 200,- Kč/ přístroj.