Omezení provozu

V současné době probíhá více uzavírek.

Více

Průvodcovské služby

Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vám nabídnout účast na vycházkách s průvodcovským výkladem, a to ve dnech 29. 4. 2017 (sobota) v 10:00 a 29. 4. 2017 (sobota) ve 14:00. Pro více informací a rezervaci klikněte na data výše.

Návštěvníkům Pražského hradu jsou k dispozici následující průvodcovské služby:

Prohlídka s profesionálním průvodcem Pražského hradu

K dispozici jsou Vám naši vyškolení profesionální průvodci, kteří Vás mohou provést Pražským hradem v následujících jazycích: česky, anglicky, francouzsky, německy, italsky, španělsky, rusky. Standardní prohlídka obsahuje výklad ke katedrále sv. Víta a Starému královskému paláci. Časová náročnost: 1 hodina.

Prohlídky je možné naplánovat pro jednotlivce i skupiny. Nabízíme také trasy na přání návštěvníka.

Vzhledem ke zvýšenému zájmu v některých obdobích Vám doporučujeme udělat rezervaci prohlídky předem.

Cena: 50 Kč/hod./osobu v českém jazyce (min. 200,- Kč) a 100,- Kč/hod./osobu v cizím jazyce (min. 400,- Kč).

Vstupenku pro průvodce je možné si zakoupit pouze v informačním středisku
na III. nádvoří Pražského hradu.

Audioguide

V informačních střediscích na II. a III. nádvoří jsou Vám k dispozici přístroje audioguide, které obsahují celkem 96 zastavení na Pražském hradě. Délka nahrávky je cca 3 hodiny a každý návštěvník si tak sám může zvolit místa, o kterých by se chtěl dozvědět více.

Audioguide je k dispozici v češtině, angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině a ruštině. Všechny jazyky jsou k dispozici v jednom přístroji a je tak možné je kdykoli během prohlídky změnit.

Audioguide kromě exteriérů obsahuje také detailní informace o interiérech katedrály sv. Víta, baziliky sv. Jiří a Starého královského paláce.

Cena: 350,- Kč/přístroj za 3 hodiny450,- Kč/přístroj za celý návštěvnický den.

Aplikace na tablety a smartphony  - "Prague Picture Guide"

Prague Picture Guide je ke stažení pro platformy iOS (App Store) a Android (Google Play) a obsahuje 4 aplikace ke stažení: obrázkové průvodce pro katedrálu sv. Víta, baziliku sv. Jiří, Starý královský palác a Zlatou uličku.

Aplikace obsahují exkluzivní HDR fotografie v prvotřídní kvalitě, které byly pořízeny profesionálními fotografy spolu s krátkým, ale zajímavým, výstižným a čtivým textem s důrazem na největší zajímavosti v daných objektech. Průvodce Vám zůstane po zakoupení i nadále a ve svém tabletu či telefonu si tak odnesete pěkný suvenýr, ke kterému se můžete kdykoli vrátit a zavzpomínat na Vaši návštěvu Pražského hradu.

Více informací a odkazy na Google Play a App Store naleznete zde.