Novým ředitelem komunikace bude Vít Kolář. Uspěl ve výběrovém řízení mezi pěti oslovenými uchazeči, nastoupí v listopadu 

16. října 2023

Do čela komunikačního odboru KPR vybrala komise za účasti prezidenta republiky Petra Pavla manažera, bývalého novináře a diplomata Víta Koláře. Padesátiletý Kolář tak nahradí Markétu Řehákovou. Úkolem nového ředitele bude především stabilizovat komunikační odbor KPR a doplnit jej o tiskovou mluvčí nebo tiskového mluvčího.  

„Přestože mám s podobnou prací zkušenosti, z nového úkolu mám velký respekt. Práce pro prezidenta je spojena s mimořádnou odpovědností. Budu se snažit maximálně využívat své znalosti a profesní zkušenosti. Chtěl bych se také rychle začlenit do týmu, který bude poskytovat profesionální podporu prezidentu republiky,“ uvedl Kolář. 

„S Vítem Kolářem jsem se setkal a těším se na spolupráci. Naše názory na službu novinářům i veřejnosti se velmi shodují,“ řekl prezident Pavel. 

Kolář před měsícem odešel po deseti letech z nejvyššího vedení České televize. V ČT v posledních letech vedl divizi Korporátních vztahů, komunikace a obchodu. Do jeho kompetence spadal v televizi i právní útvar, výzkum a sledovanost nebo bezpečnost.  

Kolář do České televize nastoupil v roce 1998 a vystřídal redaktorské pozice v ekonomické a zahraniční rubrice. Od roku 2002 působil v diplomacii jako mluvčí ministerstva zahraničí, ředitel odboru komunikace a poté jako generální konzul v Austrálii a na Novém Zélandu. V roce 2010, za ministra Karla Schwarzenberga, se Kolář vrátil zpět do pozice ředitele tiskového odboru MZV. Po neúspěšné kandidatuře Schwarzenberga na prezidenta nastoupil znovu v roce 2013 do ČT, a to do kanceláře generální ředitele. 

 

 

Odbor komunikace KPR