Prezident republiky a paní Eva Pavlová uspořádali kulatý stůl na téma nedostatku lékařů v regionech
19. listopadu 2024

Prezident republiky Petr Pavel a paní Eva Pavlová v úterý dne 19. listopadu 2024 na Pražském hradě uspořádali Kulatý stůl s názvem „Nedostatek lékařů v regionech“. Debaty se zúčastnili zástupci odborných a profesních organizací praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost a Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Ministerstva zdravotnictví, Všeobecné zdravotní pojišťovny, Katedry všeobecného praktického lékařství Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, spolku Mladých praktiků a další.
“Velice oceňuji velkou vstřícnost všech účastníků, otevřenost při hledání řešení a možných návrhů. Shodli jsme se na tom, že závěry budeme v co nejkratší době analyzovat, dáme možnost se znovu s účastníky sejít a upřesnit si, jaká opatření konkrétně se dají realizovat,” uvedl prezident republiky s tím, že následovat budou jednání o návrzích s příslušnými ministry nebo předsedou vlády.
foto: Tomáš Fongus





