Prezident republiky zaslal kondolenční telegram prezidentovi USA

2. ledna 2025

Prezident republiky Petr Pavel zaslal kondolenční telegram prezidentovi Spojených států amerických Josephu R. Bidenovi.

Vážený pane prezidente, 

velmi mě šokovala a zarmoutila zpráva o útoku na novoročních oslavách v New Orleans. Zlo, ať už se zaštiťuje čímkoli, nemá ve společnosti místo. Zasluhuje si naše plné odsouzení a jeho pachatelé přísné potrestání. 

Pane prezidente, dovolte mi, abych jménem občanů České republiky, své choti a svým vlastním projevil hlubokou účast rodinám obětí a popřál zraněným co nejrychlejší uzdravení. V tuto bolestnou chvíli stojíme pevně po Vašem boku. 

S úctou 

Petr Pavel
prezident České republiky