Prezident republiky zaslal kondolenční telegram prezidentovi USA
2. ledna 2025
Prezident republiky Petr Pavel zaslal kondolenční telegram prezidentovi Spojených států amerických Josephu R. Bidenovi.
Vážený pane prezidente,
velmi mě šokovala a zarmoutila zpráva o útoku na novoročních oslavách v New Orleans. Zlo, ať už se zaštiťuje čímkoli, nemá ve společnosti místo. Zasluhuje si naše plné odsouzení a jeho pachatelé přísné potrestání.
Pane prezidente, dovolte mi, abych jménem občanů České republiky, své choti a svým vlastním projevil hlubokou účast rodinám obětí a popřál zraněným co nejrychlejší uzdravení. V tuto bolestnou chvíli stojíme pevně po Vašem boku.
S úctou
Petr Pavel
prezident České republiky