Prezident republiky zaslal kondolenční telegram španělskému králi Filipu VI.
19. ledna 2026
Prezident republiky Petr Pavel zaslal kondolenční telegram Jeho Veličenstvu Filipu VI., králi Španělského království.
Vaše Veličenstvo,
byl jsem hluboce šokován a zarmoucen, když jsem se dozvěděl o tragické srážce vlaků u Córdoby, která si vyžádala desítky mrtvých a mnoho dalších zraněných.
Mé myšlenky jsou se všemi osobami zasaženými touto událostí a jejich rodinami. Velmi oceňuji neúnavné úsilí záchranných týmů pracujících na záchraně přeživších.
Vaše Veličenstvo, jménem svým, své choti a české veřejnosti bych rodinám obětí, Vám i všem Vašim občanům chtěl vyjádřit plnou podporu a ujistit Vás, že v této těžké chvíli jsme s Vámi.
S úctou
Petr Pavel
prezident České republiky
Odbor komunikace KPR