Prezident republiky zaslal kondolenční telegram španělskému králi Filipu VI.

19. ledna 2026

Prezident republiky Petr Pavel zaslal kondolenční telegram Jeho Veličenstvu Filipu VI., králi Španělského království.

Vaše Veličenstvo,

byl jsem hluboce šokován a zarmoucen, když jsem se dozvěděl o tragické srážce vlaků u Córdoby, která si vyžádala desítky mrtvých a mnoho dalších zraněných.

Mé myšlenky jsou se všemi osobami zasaženými touto událostí a jejich rodinami. Velmi oceňuji neúnavné úsilí  záchranných týmů pracujících na záchraně přeživších.

Vaše Veličenstvo, jménem svým, své choti a české veřejnosti bych rodinám obětí, Vám i všem Vašim občanům chtěl vyjádřit plnou podporu a ujistit Vás, že v této těžké chvíli jsme s Vámi.

S úctou

Petr Pavel
prezident České republiky

Odbor komunikace KPR