zurück zur Liste

Hartigs Garten

Hartigs Garten

Hartigs Garten mit Musikpavillon wurde in den sechziger Jahren des 20. Jahrhunderts dem Garten auf der Schanze (Zahrada Na Valech) angeschlossen. Hinter der heutige Gestalt aus dem Jahre 1965 steht der Entwurf der beiden Architekten Adolf Beneš und Richard Podzemný. Der Garten ist nicht öffentlich zugänglich.

Fotogalerie

Jižní zahrady: Zahrada Na Valech - Tzv. bellevue v zahradě Na Valech realizované podle návrhu architekta Plečnika ve 20. letech minulého století. Toto místo s nádechem starobylosti poskytuje možnost klidného zastavení a překrásné výhledy na panorama Prahy.
- Rožmberský palác byl v 18. století upraven na Institut pro zchudlé šlechtické dívky. Nedávno byl tento palác rekonstruován a dnes jej lze navštívit během výstav a koncertů.
- Podobný pohled se naskytne každému, kdo vstupuje do pásu Jižních zahrad z Hradčanského náměstí. Pásem Jižních zahrad lze obejít půl Hradu. Rajská zahrada okouzlí svou nádhernou strohostí, Hartigovká zahrada zase romantickými zákoutími a zahrada Na Valech zejména překrásnými výhledy na Prahu.
 - Květinové záhonky u barokní kašny na rozhraní mezi Rajskou zahradou a zahradou Na Valech.

Lage

Karte der Burg