Omezení provozu v Královské zahradě 2. 6. - 11. 9. 2017

Upozorňujeme návštěvníky, že z důvodu konání Letních shakespearovských slavností je od 2. 6. do 11. 9. 2017 Královská zahrada průchozí pouze cestou kolem Míčovny Pražského hradu.Zároveň upozorňujeme obyvatele Prahy, že během představení Hamlet se bud…

Více

zpět na seznam

Jelení příkop

Jelení příkop je přírodní rokle, kterou teče potok Brusnice. Jméno "jelení" má příkop proto, že zde byla i v době vlády Rudolfa II. chována lovná zvěř.

Jelení příkop

S lovnou zvěří bylo možné se v příkopu setkat až do 18. století. Na tuto tradici symbolicky navázala doba 1. republiky, kdy byl v horní části příkopu zbudován medvědinec. Mezi lety 2001 - 2002 byl skrz násep, který příkop rozděluje na horní a dolní část, vybudován spojovací tunel podle návrhu J. Pleskota. Jelení příkop je v letní sezoně veřejnosti zdarma přístupný.

Z technických důvodů je od 3. 7. 2017 do cca září 2017 uzavřena tzv. Kozí stezka.
Kozí stezka je cesta, která spojuje dolní část Jeleního příkopu s Královskou zahradou (u Stájového dvora). Vystoupit a vstoupit do dolní části Jeleního příkopu je tak nyní možné dvěma způsoby: 1) Vstupem od Belvedéru a 2) průchodem z horní části Jeleního příkopu přes spojovací tunel.

 

Otevírací doba

Umístění

Mapa Hradu