Kulatý stůl k problematice paliativní péče

12. května 2025

Manželka prezidenta republiky Eva Pavlová se v pondělí dne 12. května 2025 na Pražském hradě zúčastnila kulatého stolu zaměřeného na problematiku paliativní péče. Akce se konala za účasti zástupců Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva školství, Ministerstva práce a sociálních věcí, odborníků z oblasti paliativní medicíny, zástupců odborné veřejnosti, státní správy a neziskových organizací. 

Cílem setkání bylo podpořit mezirezortní a mezioborovou spolupráci a hledat účinné nástroje pro zlepšení informovanosti veřejnosti o možnostech paliativní péče. Důraz byl kladen především na srozumitelnost, dostupnost a praktickou využitelnost těchto informací.

„Paliativní péče se týká každého z nás. Když se lidé ocitnou v těžké životní situaci, často nevědí, kam se obrátit, a zůstávají na všechno sami. Ze svých setkání s občany vím, že tato nejistota je bohužel velmi častá. Doufám, že tento kulatý stůl přispěje nejen ke zlepšení mezirezortní spolupráce, ale hlavně k lepší informovanosti a praktickému využití pro všechny, kdo pomoc potřebují“, uvedla paní Eva Pavlová.

Setkání potvrdilo zájem všech zúčastněných stran o další spolupráci a rozvoj služeb, které pomáhají lidem procházet náročnými životními obdobími s důstojností a podporou.

foto: Zuzana Bönisch

Kabinet manželky prezidenta republiky

Fotogalerie

Kulatý stůl k problematice paliativní péče, Pražský hrad, 12.5.2025, foto: Zuzana Bönisch
Kulatý stůl k problematice paliativní péče, Pražský hrad, 12.5.2025, foto: Zuzana Bönisch
Kulatý stůl k problematice paliativní péče, Pražský hrad, 12.5.2025, foto: Zuzana Bönisch
Kulatý stůl k problematice paliativní péče, Pražský hrad, 12.5.2025, foto: Zuzana Bönisch