Kulatý stůl o zdravotnictví na téma nedostatku lékařů v regionech
19. listopadu 2024

Prezident republiky Petr Pavel a paní Eva Pavlová v úterý dne 19. listopadu 2024 na Pražském hradě uspořádali kulatý stůl s názvem „Nedostatek lékařů v regionech“. Debaty se zúčastnili zástupci odborných a profesních organizací praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost a Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Ministerstva zdravotnictví, Všeobecné zdravotní pojišťovny, Katedry všeobecného praktického lékařství Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, spolku Mladých praktiků a další.
Paní Eva Pavlová se o problematiku nedostatečnosti primární péče dlouhodobě zajímá, v minulosti, mimo jiné, iniciovala na toto téma diskusi s odborníky (zde). „Doufám, že tento kulatý stůl bude dalším krokem k tomu, aby byly vytvořeny podmínky, které budou motivovat zejména mladé lékaře k tomu, aby si zvolili specializaci praktického lékaře pro děti a dorost, kterých je v současné době akutní nedostatek,“ uvedla Eva Pavlová.
foto: Tomáš Fongus
Kabinet manželky prezidenta republiky


